• Fair and friendly e-tailing since 2006.
(empty)
Total US$0.00

Check out

MINI DV Ultra small camera with motion detection

MINI DV Ultra small camera with motion detection
A good selection of cameras and other SPY-products amongst other useful, funny and important gadgets and other consumer electronics from online shop e-ville. Watch videos, read reviews and order safely from here More details
Normal Price: US$57.46
Gold Member Price: US$54.58
Your Current Price: US$57.46
Capacity:
Quantity:

Loyalty programBy buying this product you can collect up to 20 loyalty points. Your cart will total 20 points that can be converted into a voucher of US$2.88.


General:

Big things can come in small packages. Proof of this is the e-ville Mini DV camera with motion detection. The quality camera shoots 1600x1200 JPEG images or 640x480 VGA video. It is equipped with motion detection: Upon setting the camera on motion detect mode, it will recognize any change in the view and begin recording. After 8 seconds, the camera will stop recording unless it recognizes more movement. Perfect to be used as a security camera as it is hard to detect due to its small size and the motion detection makes you save time as you don't have to go through hours of video in case you need to see if you have had any unwanted visitors. The package comes with three different attaching methods so you won't have problems finding a place for the camera!

Specifications:

- 2.0Mpix camera
- Video resolution 640 x 480 VGA, 30fps color
- Image resolution: 1600 x 1200 JPEG
- Audio format: Wave
- Continuous video recording: 80 min
- Built in motion detector
- Memory card support: Micro-SD
- 40min/1Gb of video
- Measurements: 62x30x21.5mm (2.5"x1.2"x1.9") 28g (ard. 1 oz.)
- Power consumption less than 0.5W

Included in the package:

- 4Gb Micro-SD memory card
- 2pcs 200mA batteries
- Wall mount
- Clip fastener
- Velcro strap fastener
- Silicone protective case
- USB - cable
- AC charger
- Driver CD
- Manual (Engl.)

Payment and delivery:

The product will be delivered once the payment has been settled
Delivery time 1-3 weeks

Warranty:

3 months warranty

Delivery:

The product will be shipped from our Hong Kong warehouse.

Only registered users can post a new comment.

Average grade

Average:
Overall
Price
Quality
Usability
From Comment
2012-05-14 Tomi K.
Overall
Price
Quality
Usability

Kello ei päivity millään ilveellä, vaikka CDllä on tiedosto jolla se pitäisi onnistua. Kello lähtee aina käyntiin 2000 12.31 00:00 ja käy aikaa sen aikaa kun se on päällä. Akku loppuu videovalmiustilassa viimeistään reilun tunnin päästä. Minulla liiketunnistin videointi toimii niin kauan kuin akku kestää. Nyt se on laitettu virtalähteen perään ja tulokset on vielä analysoimatta. Ääni on lähinnä surinaa ja mukana tullut ohjelma vaimentaa äänet kun laittaa niitä isommalle? Liiketunnistin ei havaitse liikettä muutamaa metriä kauempaa ja kuvaus käynnistyy viiveellä, joten kohde on saattanut ehtiä jo alueen ulkopuolelle ennen kuvauksen alkua :o( Kuva-alue on sopivan laaja sisäkuvaukseen ja kuva itsessään on ihan terävä.

2011-11-18 Arto S.
Overall
Price
Quality
Usability

Oli ensimmäinen ja viimeinen kerta kun tilaan tästä puljusta yhtään mitään! Laite ei välkytä muuta kuin punaista valoa, eikä tietokone tunnista sitä, saati sitten että muistikortille tallentuisi yhtään mitään vaikka mitä tekisi. Sähköpostia yritetty laittaa jo pariin otteeseen asiakaspalveluun, mutta minkäännäköistä vastausta ei ole KAHTEEN VIIKKOON kuulunut!! Näemmä ongelmatilanteissa (laite rikki) firman käytäntö on olla vastaamatta mitenkään. Kiitos vaan kovasti ja näkemiin.

2011-11-12 Jari V.
Overall
Price
Quality
Usability

joopa joo. sama onkelma kuin tomi.k.lla

ja kelloa ei muuttumaan kirveelläkään.

terv jari.v

2010-12-08 Juha V.

Ostin ko.tuotteen Kamera ei ole liiketunnistimella toimiva , vaan ääniohjattu !!!!! eli kamera käynnistyy mikrofonin havaitessa puhetta tms. ääntä.

e-ville: Sinulle lienee osunut erehdyksessä väärä tuote, sillä kameraa on mahdollista saada sekä äänitunnistuksella että liiketunnistimella -TJ

2010-05-30 Henri H.

Pienikokoinen, näppärä, laadukas, hyvät varusteet mukana ja hyvä hintalaatusuhde. Kuva on yllättävän tarkka noin pienelle kameralle. Monipuolinen, suosittelen.

2009-11-04 Tomi K.

Jos kyseistä tuotetta pitää jotenkin kuvailla, niin pieni, mutta pippurinen. Olin kauhistua kun avasin paketin. Kamera on ällistyttävän pieni ja helppo käyttöinen, kunhan ensin tutustuu ohjeisiin. Kamera tuottaa hyvää videokuvaa, ja pystyy havaitsemaan liikkeen ainakin kymmenen metrin päästä, jos vain on valoisaa. Värkkäsin aikani kameran kanssa, laitoin sen kuvaamaan automaattisesti ikkunan läpi, MUTTA sitten tuli mutkia matkaan. Kamera on hetken valmiustilassa, odottaen, että jotakin liikettä astuu kuvaan, mutta jos näin ei käy, Kamera palaa niin sanottuun manual videoshoot standby tilaan. Eli valvominen ei jatkukaan, kuten olin odottanut. Ilmeisesti jos muutamaan minuuttiin ei ole liikettä, kamera lopettaa aktiivisen kyttäämisen, mikä saa minut raivon partaalle. Tulin, näin, petyin. Luulin, että tämä pieni aasialainen jatkasi valvontaa, kuin big brother konsanaan, vaan ei. (E-villen henkilökunta, tekeekö muutkin laitteet näin vai sainko jonku maanantai version?) Jos tekee, lisätkää noihin spekseihin tuo ominaisuus, sillä eihän valvontakamera voi yhtäkkiä vain lopettaa toimintaa, ei se enää ole valvontakamera siinä vaiheessa.

Only registered users can upload images.

No customer images for the moment.

Search

Categories

Facebook